top of page
סיפורים

 קופסת התפירה של סבתא מזל

לימור יצחייק

סבתא מזל שלי היתה תופרת. "אני עושה תיקונים", הייתה אומרת בגאווה. אליה הלכתי להתנחם כשהייתי ילדה קטנה. היא תמיד שמחה במה שעשיתי, תמיד קבלה אותי בחיוך, הייתה מקלפת לי מלפפון ירוק, מכינה לי טוסט מלחם אחיד, מורחת עליו ריבת חבושים שהכינה בעצמה ומגישה לי הכל על מגש עם כוס תה. ואז הייתה יושבת שוב לעשות תיקונים על מכונת התפירה "זינגר" שלה... בשבילי לספר על סבתא שלי זה לספר על החיים: קופסת התפירה שלה המלאה באוצרות וסיפורים, היא חלק מהלב שלי, המספר לי שהכל אפשרי בעולם הזה, גם לעשות תיקונים. רציתי לתת גם לילדים מטעמו של העולם בו לכל אחד ואחת יש סבתא מזל שמחברת לו ולה את הקרעים.

 

דוא"ל של לימור: limorbama@gmail.com

דף נחיתה: https://lp.vp4.me/xnh4

דוא"ל חנה וזאנה (במאית): Hjaffatheatre@gmail.com

העולם עגול

ג'וזף שפרינצק

קראתי את הסיפור הזה בפעם הראשונה באנגלית ואהבתי את האופן שמשתמשים בו במילים כמו בציורים, ואת המחשבות שהוא מעלה, שגם ילדים וגם מבוגרים חושבים אותן.

תרגמתי אותו לעברית והחלטתי לתרום אותו לפרויקט 'בחפץ לב' כי בעיני הוא משמח: יש בו חדווה ופליאה שילדים מרגישים כשהם מתחילים לדבר, מגלים את השפה, מגלים שאפשר לתת לדברים שמות וגם לתהות לגבי השם של עצמם ואיך כל זה משפיע על החיים שלהם.

 

דוא"ל של ג'וזף: josefspr@hotmail.com

דיסק: https://josefsprinzak.bandcamp.com/album/

מכתב בבלון

ארי טפרברג

לפעמים אנשים מתרגשים כל כך מיצירת אמנות, שזה גורם להם ליצור יצירה חדשה. קוראים לזה השראה.

הרבה פעמים לספר לחברים על משהו יפה שגילינו זה כמו לתת להם מתנה.

בטהובן היה מלחין שכתב מוסיקה נפלאה. בדיוק 100 שנה אחרי שכתב את הסימפוניה התשיעית שלו, הלן קלר התרגשה מזה שהצליחה לשמוע אותה למרות שהיא הייתה חירשת ועיוורת. זה גרם לה לכתוב מכתב יפהפה ומרגש.

כמעט 100 שנה אחר-כך, אני קראתי את המכתב שלה והתרגשתי כל-כך, שזה גרם לי ליצור הצגה!

אני שמח לתת לכם במתנה קטע מההצגה ואת הסיפור הנפלא של הלן קלר.

 

דוא"ל של ארי: ariteperberg@gmail.com

אתר: https://www.ariteperberg.com

צפניהו ובלע

שלמה אריאל

אני פסיכולוג שמטפל בילדים באמצעות משחקי דמיון, כותב ויוצר הצגות. התבקשתי לכתוב סיפור קצר לילדים, שיוצג לפני מפונים. הסיפור שלי מתייחס בעקיפין לנושאים הקשורים למצב: מאבק נגד הרוע, אבדן הביטחון, בני אדם שנעלמים ומוחזרים כשהם זוהרים, אולי הפכו לנשמות. הסיפור גם מרמז על התמודדות רגשית – התגובות הן בראש שלנו, לכן יש לנו אפשרות לרכך אותן או לשלוט בהן, לפתח  חוסן נפשי. עבור הפרוייקט 'בחפץ לב', יצרתי את הבובה, פיתחתי את הסיפור והצגתי אותו בסרטון.

 

דוא"ל של שלמה: wbshrink@gmail.com

אתר: www.enjoymychild.com

  אבא, בת וטיול קטן

הדס גרטמן

זה סיפור  אמיתי, על אבא שלי, שהיה איש מיוחד ומצחיק, עם זיכרון יוצא דופן  ועין חדה,  שהכיר את החי והצומח  בכל פינה בהר הכרמל וברוב חלקי הארץ. הוא אהב טבע ופרחים כמעט כמו שאהב את  אשתו וילדיו, היה מספר סיפורים ומצחיק אותנו ובעיקר את עצמו.

בימים האלו, העצובים והקשים, אני נזכרת בו, בעולם מלא היופי שהקיף בו את עצמו. זה מנחם  אותי, עוזר לי לזכור שתמיד יש גם יופי  ממש לידי וגם גורם לי לצחוק הרבה.

 

דוא"ל של הדס: hadassron@hotmail.com

סוף סוף שלג

יהונתן בן חיים

אני באמת אוהב שלג. במיוחד אני אוהב בו את השקט והשלווה שכה חסרים עכשיו.

בלילה מושלג, מעט האור שקיים מוכפל על ידי ההשתקפות בשלג. העולם מואר מלמטה למעלה וזו ממש תאורה מעניינת.

השקט, השלווה והזוהר מתאימים מאוד לימים שעוברים עלינו.

 

דוא"ל של יונתן: jonathanbhm@gmail.com

ויהי אור

אביטל פלג מנור

היה לי רעיון לספר סיפור שיש בו רגע מואר וזיק של תקווה, סיפור בלי מילים שיש בו גם הומור, שיכול לתת דרור לדמיון ולעורר בליבנו חדווה. הספר הזה רוצה להיפתח - הוא נותן השראה לכל מי שרואה אותו ומזמין כל אחת ואחד מאיתנו להעלות בזיכרון חוויות טובות וגם להמציא סיפורים חדשים של אור כיד הדמיון .

עבורי זו הזדמנות למצוא מחדש את אורה של היצירתיות שבי, לחלוק אותה עם אחרים ובכך לגרש (ולו לרגע) את העלטה הכבדה שנכפתה עלינו.

 

דוא"ל של אביטל: avitalmanorpeleg@gmail.com

נקו נקו קרקסון

דניאל כהן לוי

נקו נקו קרקסון הוא בובה שהגיעה לבן שלי מיפן ולקחנו אותה איתנו לטיול בצרפת ואפילו ביקרנו בקרקסון ושם נולד שמה. נקו נקו זה חתול ביפנית וקרקסון בזכות הטיול.
הבן שלי ואני אוהבים מאוד חתולים והתחלתי לאסוף בשבילו סיפורים קטנים על חתולים אמיתיים, כאלה שהכרתי בעצמי וכאלה שסיפרו לי עליהם. חשבתי שגם ילדים נוספים יהנו מהסיפורים הקטנים על חתולים שובבים ומצחיקים.

 

דוא"ל של דניאל: dcl500500@gmail.com

bottom of page